Zawsze optymalna temperatura w twoim domu!
W upalny dzień ciężko jest funkcjonować w nagrzanym pomieszczeniu. Ale jest rozwiązanie - klimatyzator lub pompa ciepła, którą latem wykorzystasz do chłodzenia. Klimatyzacja w Twoim domu zapewni zdrowe, i niemal identyczne z naturalnym, środowisko. Niezależnie od warunków panujących na zewnątrz, zawsze zapewni odpowiednią temperaturę i optymalny poziom wilgotności. Oczyszcza powietrze z niepotrzebnych pyłków i bakterii. To nie tylko przyjemna ochłoda, ale także zbawienne rozwiązanie dla alergików.

Pompa ciepła jako system chłodzenia

Aby nawet w gorących temperaturach uniknąć złego samopoczucia, oferujemy innowacyjne rozwiązania z pompami ciepła w zakresie ogrzewania i chłodzenia jednym systemem. W okresie zimowym pompa ciepła pracuje w wypróbowany sposób jako urządzenie grzewcze, natomiast w okresie letnim wodonośny system ogrzewania służy dodatkowo do chłodzenia.
Jeżeli pompa ciepła z sondami ziemnymi pracuje jako źródło ciepła, to może ona służyć w porze letniej do biernego chłodzenia, bez konieczności jej aktywnego załączania. Woda grzewcza jest chłodzona w porze letniej dodatkowym wymiennikiem ciepła.  Przy zastosowaniu odwracalnych pomp ciepła, powstałe ciepło można wykorzystać w procesie chłodzenia do efektywnego podgrzewania ciepłej wody użytkowej lub też do zaopatrywania dodatkowych odbiorników ciepła (np. ogrzewanie basenu).

Art Cool galeria

LG Art Cool Galeria to pierwszy na świecie klimatyzator, który posiada przedni panel pełniący funkcję kwadratowej ramy na zdjęcie lub dowolną grafikę w wymiarach 60 x 60 cm. Obraz możemy zmienić w dowolnej chwili, dopasowując go do aktualnej aranżacji, kompozycji kwiatowej czy nowej tapety. Art Cool Galeria znakomicie odnalazł się też w stylowych wnętrzach Almi Decor. Czarno-białe fotografie idealnie komponują się z przestrzenią pełną designerskich świeczników, waz i bukietów. Klimatyzator, czy to powieszony we wnętrzu klasycznym, czy nowoczesnym, zawsze robi wrażenie. Doceniło to m.in. jury konkursów Good Design Mark i International Forum Design, przyznając Art Cool’owi wyróżnienia za unikalną stylistykę. Art Cool Galeria LG, choć na pierwszy rzut oka nie zdradza, czym jest naprawdę, kryje w sobie szereg zaawansowanych funkcji, które przesądzają o tym, że jest to jedno z najchętniej wybieranych urządzeń do klimatyzacji. Trójstronny wypływ powietrza, system oczyszczania powietrza Neo-Plasma usuwający roztocza, kurz, dym papierosowy, a przy tym 44-procentowa oszczędność energii i zaledwie 22 dB podczas pracy – Art Cool Galeria nie ma sobie równych!