Jesteś tutaj

Bardzo popularne pompy na potrzeby modernizacji ponieważ nie wymagają kolektorów gruntowych więc mamy  prosty montaż bez konieczności prowadzenia kosztownych prac ziemnych. Jest to dobre rozwiązanie jako układ kaskadowy wspomagający istniejące i drogie w eksploatacji kotłownie. Pompa ciepła powietrze woda jest również doskonałym  rozwiązaniem w nowym niskoenergetycznym budownictwie ponieważ w  znacznym stopniu pozwala obniżyć koszt inwestycji w stosunku do układów na pompach woda/woda lub solanka/woda

Najniższe koszty stworzenia dolnego źródła ciepła można osiągnąć w przypadku powietrza zewnętrznego. Zasysa się je przez specjalny kanał, następnie schładza w parowniku powietrznej pompy ciepła, a na koniec powtórnie odprowadzane na zewnątrz. Nowoczesne urządzenia mają możliwość wytwarzania ciepła grzewczego nawet przy niskich temperaturach zewnętrznych dochodzących do -20°C. Przy takim zimnie urządzenie nie jest w stanie wypełnić całkowitego zapotrzebowania na ciepło do ogrzewania budynku. W wyjątkowo chłodne dni niezbędne jest dogrzewanie wody grzewczej do optymalnej temperatury, przy wykorzystaniu grzałki elektrycznej.

Wodno-powietrzna pompa ciepła w polskim klimacie musi być odpowiednio wspomagana dodatkowymi źródłami, takimi jak grzałki elektryczne czy kotły na olej, gaz lub paliwo stałe.

Dowiedz się więcej  >